Küçük dairelere ferahlatan dokunuş

 

Küçük dairelere ferahlatan dokunuş

Küçük metrekareli evinize çok fazla şey sığdırmak istiyorsanız Gaysan Mobilya’nın önerilerine kulak verin...

Emlak&Mortgage
07.07.11


Eğer küçük bir eve sığmaya çalışıyorsanız, bazı akıllı adımlarla kendinize ferah ve işlevsel bir mekan yaratabilirsiniz. 'Stüdyo daire' olarak tanımlanan küçük evler, doğru şekilde dekore edildiğinde son derece fonksiyonel hale gelebilir. Gaysan Mobilya'dan, son zamanlarda en çok tercih edilenler arasında yer alan stüdyo dairelerin dekorasyonu için 10 pratik fikir... 

 Öncelikle evinizi dekore ederken duvarından mobilyasına, halısından perdesine kadar açık renkler tercih etmelisiniz. Böylelikle evinizin olduğundan daha geniş ve ferahgörünmesini sağlamış olursunuz. 

 Bu tip daireleri dekore ederken gereksiz eşyalardan kurtulup, gerçekten işinize yarayacak kullanışlı ve göze hoş gelen eşyaları kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü ne kadar eşya dağınıklığı olursa, mekanınız o kadar küçük görünecektir. 

 Dar mekanlarda mobilyalar ayrı bir önem kazanır. Mekandan maksimumfaydalanabilmek için az mobilya ile çok fonksiyon sağlamak önemlidir. Çok fonksiyonlu mobilyalar kullanarak aynı odayı hem yatak odası hem de oturma odası olarak kullanmanız mümkün olacaktır. 

 Mümkünse gereksiz duvarları ortadan kaldırın ve her köşeyi değerlendirin. Meselamutfak küçükse duvarları yıkılıp salona dahil edilebilir. Tüm nişlerden, boşluklardanfaydalanarak onları dolap ya da rafa dönüştürebilirsiniz. 

 Depolama alanlarınızı artırın. Puf ya da kanepe seçerken depolama alanları olanları tercih edin. Bazalı yatak kullanmak, yorgan, battaniye gibi sezonluk kullanılan eşyaları ortadan kaldırmak açısından önemlidir. 

 Banyoda lavabo altlarındaki boş alanları, dolap haline getirerek değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bu dairelerin tuvaletleri hem makyaj odası hem de tuvalet olarak dekore edilirse daha çok işlev sağlar. 

 Zeminde tek bir malzemeyle daha geniş bir görünüm sağlanabilir. Banyo ve mutfakgibi bölümlerde kullanılan seramikleri daha küçük ebatlı parçalarla döşemek daha ferahgösterir. 

 Stüdyo dairelerin en büyük sorunlarından biri yeterli derecede ışık almıyor olmaları. Bu yüzden aydınlatma seçerken alçaktan tasarlanmış değil de daha yüksekten tasarlanmış olan ahizeleri kullanmanız yararlı olacaktır. Lokal aydınlatmalar damekanınıza farklılık kazandıracaktır. 

 Evinize alacağınız elektronik eşyalardan da maksimum fayda sağlamanız önemlidir. Örneğin mutfaklarda büyük fırın ve ocaklardan ziyade ankastre mini fırın, mikrodalga fırın ve set üstü ikili ocak kullanılmalıdır. Banyolar da minimum ölçüde olacağından çamaşır makinesi mutfak tezgahının altına konulabilir. 

 Yatağınız yaşam alanınızı daraltmayacak şekilde olmalıdır. Duvara gizlenebilen yani katlanabilen bir mobilya mekanınıza yer açacaktır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !